Australias OL-tropp

Det australske svømmeforbundet har tatt ut det australske OL-laget - etter det som må kallast eit vanvittig nivå ved det australske mesterskapet i Adelaide.

Avslutningsdagen var sågar eit høgdepunkt for mesterskapet med nokre fantastiske løp.

Sett med norske auge var trulig 1500 meter fri for herrer det mest interessante - og dei to OL-kvalifiserte blir ei tøff nøtt å knekke i Rio.

Mack Horton (19) vant med strålande 14.39,54, og Jack McLoughlin (21) viste at det er fleire av dei gule badehettene å følge med på i den lengste bassengdistansen: 14.48,60. Til samanlikning hadde Henrik Christiansen 14.53,77 under Swim Open Stockholm.

Cate Campbell vant 50 meter fri på 23,84. Det er elleve hundredelar over Britta Steffens "motorbåt-rekord" som swimvortex.com har døpt rekorden satt i superdraktene tilbake i 2009.

I tillegg måtte det australske stafettlaget på 4x100 meter fri, som floppa fullstendig i Kazan, svømme ei tid for å kvalifisere seg inn til OL. Det skal nok mykje til at ikkje 3.12,26 held. Det hadde holdt til tredjeplass i VM, der Australia svømte på 3.16,34.

Laget: Roberts 48,63 - Chalmers 48,24 - Magnussen 48,17 - McEvoy 47,22

Laget består av 34 svømmere:
Jessica Ashwood - 400m Freestyle, 800m Freestyle 
Bronte Barratt - 200m Freestyle, 4 x 200m Freestyle Relay
Joshua Beaver - 200m Backstroke
Georgia Bohl - 100m Breaststroke, 4 x 100m Medley 
Bronte Campbell - 50m Freestyle, 100m Freestyle, 4 x 100m Freestyle, 4 x 100m Medley 
Cate Campbell - 50m Freestyle, 100m Freestyle, 4 x 100m Freestyle, 4 x 100m Medley
Kyle Chalmers - 100m Freestyle
Tamsin Cook - 400m Freestyle
Alicia Coutts - 200m Individual Medley
Brittany Elmslie -4 x 100m Freestyle
Blair Evans - 400m Individual Medley
Thomas Fraser-Holmes - 400m Individual Medley, 200m Freestyle, 4 x 200m Freestyle
Madeline Groves - 100m , 200m Butterfly, 4 x 200m Freestyle Relay
Jacob Hansford - 4 x 200m Freestyle Relay
Belinda Hocking - 200m Backstroke
Mack Horton - 400m Freestyle, 1500m Freestyle 4 x 200m Freestyle Relay
Grant Irvine - 200m Butterfly
Mitch Larkin - 100 & 200m Backstroke, 4 x 100m Medley Relay
Travis Mahoney - 400m Individual Medley
Cameron McEvoy - 50m, 100m & 200m Freestyle, 4 x 200m Freestyle, 4 x 100m Medley 
David McKeon - 400m Freestyle, 4 x 200m Freestyle
Emma McKeon - 200m Free, 100m fly, 4 x 100m, 4 x 200m Freestyle, 4 x 100m Medley 
Taylor McKeown - 100 & 200m Breaststroke, 4 x 100m Medley Relay
Jack McLoughlin - 1500m Freestyle
Keryn McMaster - 400m Individual Medley
David Morgan - 200m Butterfly, 4 x 100m Medley Relay
Leah Neale - 4 x 200m Freestyle Relay
Kotuku Ngawati - 200m Individual Medley
Jake Packard - 100m Breaststroke, 4 x 100m Medley Relay
Joshua Palmer - 4 x 100m Medley Relay
Emily Seebohm - 100m Backstroke, 4 x 100m Medley Relay
Daniel Smith - 4 x 200m Freestyle Relay
Brianna Throssell - 200m Butterfly
Madison Wilson - 100m Backstroke

*James Magnussen og Jason Roberts står ikkje i OL-troppen pr. no, men begge vil komme med når formalitetene med at det australske stafettlaget på 4x100m fri er klar.

Kommenter gjerne:

Nyhetsarkiv

Linker

Seneste kommentarer

  • X-Glide » Henrik til finale:  ”Markus Lies gamle pers var faktisk på 25,77 fra NM Lang i fjor. Han perset altså..”

  • Kjell Eirik » Henrik til finale:  ”7:47,61 og ikke 8 ”

  • A » VM dag 1:  ”God start, slår han Gard Kvales norske rekord (1.48,57) i forsøket i morgen, er ..”

  • Aleksander » Brasils VM-lag:  ”VM i Kazan?! Hvor har dere i simma.nu vært de siste to årene?”

  • Anonym » Lotte Friis legger opp:  ”Hun har to VM gull men ikke to OL gull...”

Seneste nyheter