SE
DK
FI
NO
Navigering: Tävlingar
Visar alla tävlingar från 2011
2011
januari
  Tävling Plats Inbjudan Startlistor Resultat  
6 Anders Olsson Cup [25m] Deje Inbjudan funktionshindrade
per åldergrupp
6 Palles Minne [25m] Bollnäs Inbjudan Startlista Resultat
7-16 Distanscupen 1500 H/800 D, Skåne []
9 Duvedoppet [25m] Katrineholm Inbjudan Startlista Resultat
9 Lilla Vasadoppet [25m] Hedemora Inbjudan Startlista Lagkapper
Pass 1
Pass 2
9 Santa Maria Cup [25m] INSTÄLLD!!! Bålsta
14-16 JDM Stockholm [25m] Stockholm Inbjudan Greninfo Startlista Resultat
14-16 JDM [25m] Söderhamn Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
15-16 JDM - Värmland [25m] Filipstad Inbjudan Greninfo Startlista Resultat
15-16 JDM – VSSF [25m] Skövde Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
15-16 Skånska Juniormästerskapen [25m] Lund Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
15-16 TYRsprint [25m] Skellefteå Inbjudan Startlista
15-16 Östsvenska Mästerskapen/JDM [25m] Linköping Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
22 David Lega Cup [25m] Mölndal Inbjudan Startlista Resultat
22 KM 1 [25m] Linköping
28-30 Lyngby Open [25m] Lyngby, DEN Inbjudan Stadion
Trongaarden
29 Svenska Ungdomssimspelen med Äldre Cup [25m] Borlänge Inbjudan Greninfo Startlista
29 Swedbank Cup [25m] Nässjö Inbjudan Startlista
29-30 ESS Sprint [25m] Eskilstuna Inbjudan
29-30 NUSS – yngre [25m] Borås Inbjudan Startlista LiveTiming
29-30 Seriesim 3, Skåne [25m]
30 5-Klubb [25m] Hofors Inbjudan
30 Dalaserien-Utmanaren 3 [25m] Ludvika
30 Kanaan Cup [25m] Åkeshov Inbjudan
 
februari
  Tävling Plats Inbjudan Startlistor Resultat  
3-6 JSM [25m] Södertälje Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
4-6 NUSS – äldre [25m] Jönköping Inbjudan Startlista Resultat
5 Swimshop Knatte Cup [25m] Jakobsberg Inbjudan Resultat
5 Åmålsdoppet [25m] INSTÄLLT!!! Åmål Inbjudan
5-6 Alga Cup [25m] Osby Inbjudan Startlista Resultat
5-6 Dronksim [25m] Staffanstorp Inbjudan Greninfo Resultat
5-6 Hammarslaget [25m] Nordmaling Inbjudan Resultat
5-6 Lödde Meet [25m] Löddeköpinge Inbjudan Resultat
5-6 Masters DM, VSSF [25m] Borås Inbjudan Resultat
5-6 Sandaredssimmet [25m] Sandared Inbjudan Resultat
6 Dalaserien-Saints 1 med öppet KM [25m] Mora
12 HT-Emballage Cup [25m] INSTÄLLT!!! Landskrona Inbjudan
12 Masters-DM, Skåne [25m] Lund Inbjudan Resultat
12 Medaljracet [25m] Trelleborg
12-13 Brunflo Open [25m] Brunflo Inbjudan
12-13 Grand Prix 2 [50m] Uppsala Resultat
12-13 UGP 1 [25m] Västerås Inbjudan Resultat
12-13 UGP 1/Sigfridsdoppet [25m] Växjö Inbjudan Sigfridsdoppet
UGP
12-13 UGP1 Furulund Inbjudan Startlista Resultat
12-13 UGP1 Ängelholm Resultat LiveTiming
12-13 UPG 1 Stockholm [25m] SKK Inbjudan Resultat
12-13 UPG 1 Stockholm [25m] Åkersberga, Söra simhall Inbjudan UGP
Öppna klasser
12-13 UPG 1 [25m] Varberg Inbjudan Resultat LiveTiming
13 AAK Cup [25m] Karlshamn Inbjudan Startlista Resultat
13 KSLS Knattecup [25m] Kristianstad Inbjudan Startlista Resultat
19 KM – Neptun [25m] Stockholm
19 OF Sprint [25m] Markaryd Inbjudan Startlista Resultat
19 Sparbanken Quattro Cup [25m] Enköping Inbjudan Resultat
19 Tyresö Knatte [25m] Tyresö Inbjudan Startlista Resultat
19-20 Väsman Open [25m] Ludvika Inbjudan Startlista Resultat
20 Gruvön Cup [25m] Grums Inbjudan Startlista Resultat
20 Seriesim, delt. 1 Stockholm [25m]
21 Dalaserien-Morgondagare-Utmanare [25m] Falun
26 Gästrikeserien [25m] Gävle
26 Stenungsunds trofén [25m] INSTÄLLD!!! Stenungsund Inbjudan
26-27 DM [25m] Härnösand
26-27 Team Sportia Cup [25m] Hudiksvall/Iggesund Inbjudan Startlista Resultat
27 KM 1 [25m] Mölndal
27 Stjärnracet Nässjö Inbjudan Resultat
 
mars
  Tävling Plats Inbjudan Startlistor Resultat  
5 KM 2 [25m] Linköping
5 Länstrofén [25m] Kalmar Inbjudan Resultat
5 US Cupen [25m] Uddevalla Inbjudan Startlista Resultat
5 Valloncupen [25m] Gimo & Österby
5-6 Skomakardoppet [25m] Nautilus/Kumla Inbjudan Greninfo Resultat
6 Bästa 4:an, 5:an, Skåne []
6 Löken [25m] Lund Inbjudan Resultat
6 Miniålasim [25m] Kristianstad Inbjudan Resultat
6 Trandoppet Arkivator Cup [25m] Falköping Inbjudan Resultat
12 Magplasket [25m] Lysekil Inbjudan Resultat
12 Palmsimmet [25m] Trelleborg Inbjudan Startlista
12 TYR Swim [25/50m] Jönköping Inbjudan Resultat
12-13 Finn och Fiffi Cup [25m] Lomma Inbjudan Greninfo Resultat
12-13 S71 Cup [25m] Hässleholm Inbjudan Resultat
12-13 Skins Games [25m] Falun Inbjudan Resultat
12-13 Sollentuna Simfestival [25m] Sollentuna Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
12-13 Späckhuggarsimmet [25m] Eslöv Inbjudan
13 5-Klubb i Gävle [25m] Harnäs Resultat
13 Sparbankscupen [25m] Bålsta Inbjudan Startlista Resultat
13 Strängnäs Simcup [25m] Strängnäs Inbjudan Startlista Resultat
18-20 Masters-SM [25m] Södertälje Inbjudan Greninfo Startlista Resultat LiveTiming
18-27 Distanscupen 1500 H/800 D, Skåne
19 Vilunda Knatte [25m] Upplands-Väsby Inbjudan Startlista Resultat
19 Östvenska GP [25m] Motala Inbjudan Startlista Resultat
19-20 Höglandsdoppet [25m] Nässjö Inbjudan Startlista Resultat
19-20 Seriesim 4, Skåne [25m]
19-20 SS04 Open 2011 [25m] Solna Inbjudan Startlista Pass 1 & 2
Pass 3 & 4
19-20 Sundsvalls Sim [25m] Sundsvall Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
20 ÖKM Vår [25m] Linköping Inbjudan Startlista Resultat
20-27 Kellogg´s Bästa Fyran VSSF, försök [25m]
26 Uggla Knatte Cup [25m] Upplands Bro Inbjudan Startlista Resultat
26-27 Grand Prix 3 [50m] Stockholm Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
26-27 UGP 2 [25m] Borås Inbjudan Startlista Resultat
26-27 UGP 2 [25m] Kungsbacka Inbjudan Startlista Resultat
26-27 UGP 2 [25m] Oskarshamn Inbjudan Startlista Resultat
26-27 UGP 2 [25m] Tumba Inbjudan Startlista Resultat
26-27 UGP 2 [25m] Åkersberga Inbjudan Startlista Resultat
26-27 UGP 2, Skåne [25m] Löddeköpinge Inbjudan Startlista Resultat
26-27 UGP 2, Skåne [25m] Malmö Inbjudan Startlista Resultat
26-27 UGP 2/DINA Cup [25m] Bollnäs Inbjudan Startlista Resultat
26-27 UGP 2/Sme Sim [25m] Eskilstuna TSK & ESS Inbjudan Startlista Resultat
26-27 Öjebyspelen [25m] Öjebyn Inbjudan Startlista Resultat
 
april
  Tävling Plats Inbjudan Startlistor Resultat  
2 TYR Swim Värnamo [25m] Värnamo Inbjudan Startlista
3 Dalaserien-Utmanaren 4 [25m] Ludvika
9 Konsumpokalen [25m] Ystad
9 Medaljracet Trelleborg Inbjudan
9 Sjörövarsim [25m] Göteborg (SK S02) Inbjudan Startlista Resultat
9-10 Essenuoto Sprint Event [25m] Motala Inbjudan Startlista
9-10 Glasriket Cup [25m] Växjö Inbjudan Startlista LiveTiming
9-10 Höganäs Swim Meet [25m] Höganäs Inbjudan Startlista
9-10 Järfälla Nationella [25m] Jakobsberg Inbjudan Greninfo
9-10 Korsvirkessim [25m] Ystad Inbjudan Startlista
9-10 Mora Cup [25m] Mora Inbjudan Startlista
9-10 Saltis Cup [25m] Saltsjöbaden Inbjudan
9-10 Solstadoppet [25m] Karlstad
10 KM 2 [25m] Mölndal
10 KM [25m] Borås
10 Knattesim [25m] Uppsala
10 Medley Cup [25m] Åkersberga Inbjudan
10 Miniracet [25m] Kramfors
16 Aquarena Race [25m] Söderhamn Inbjudan
16 KM, Järfälla [25m] Jakobsberg
16 Lilla Snapphanesimmet [25m] Hässleholm Inbjudan
16 Lopus Swim [25m] Anderstorp
16 Upplandsserien [25m] Enköping Inbjudan
16-17 Lergökasimmet [25m] Ängelholm Inbjudan
16-17 Speedo Race [50m] Falkenberg Inbjudan
16-17 Umestänket [25m] Umeå Inbjudan
16-17 Älgadoppet [25m] Vänersborg Inbjudan
20 Tvärsimmet [25m] Linköping
25 VER [25m] Velllinge Inbjudan
25 Äggadoppet [25m] Sjöbo Inbjudan
29 Kellogg´s Bästa Fyran, VSSF, final [25m] Göteborg
29-1 CIJ Meet [50m] Luxemburg
29-1 Ullbergstrofén [25m] Göteborg (G-sim) Inbjudan
30 Gästrikeserien [25m] Sandviken
 
maj
  Tävling Plats Inbjudan Startlistor Resultat  
1 Silverdoppet [25m] Sala
5-8 Norrländska Mästerskapen [25m] Sundsvall
6-8 Rosenlundsbadets Sprint [50m] Jönköping Inbjudan LiveTiming
6-15 Distanscupen 400 medley, Skåne [25m]
7 BBSK-loppet [25m] Tensta Inbjudan
7 Tyresö Sprint Cup [25m] Tyresö
7 Tyringe Sparbankscup [25m] Tyringe
7 ÖS-Cupen [25m] Simrishamn
7-8 Grand Prix 4 – FINAL [50m] Borås
7-8 Jöns Svanbergssimmet [25m] Uppsala
7-8 Mitt i Prick [25m] Eksjö
7-8 Sydsim Swim Meet [25m] Burlöv
7-8 Vårsimiaden försök [25m] Harnäs Gävle
7-8 Vårsimiaden försök [25m] Strängnäs
7-8 Vårsimiaden försök [25m] Västmanland?
7-8 Vårsimiaden, försök [25m]
7-8 Vårsimiaden, försök [25m] Höganäs
7-8 Vårsimiaden, försök [25m] Nacka
7-8 Vårsimiaden, försök [25m] Staffanstorp
7-8 Vårsimiaden, försök [25m] Södertälje
8 Bamseskuttet [25m] Uddevalla Inbjudan
8 Vårsimiaden [25m] Karlstad
13-14 Kneippbyn Swim [25m] Visby
14 Vår-KM, Skuru IK [25m] Nacka
14-15 Seriesimkval, Skåne [25m]
14-15 TYR Challenges Meet [50m] Täby
14-15 VårSimiaden – Distriktsfinal F-län [25m] Nässjö
14-15 VårSimiaden – Distriktsfinal G-län [25m] Värnamo
14-15 VårSimiaden – Distriktsfinal H-län [25m] Västervik
15 Dalaserien-Saints 2 med öppet KM [25m] Mora
15 Mini-Max [25m] Lund
15 Seriesim, delt. 2 Stockholm [25m]
15-16 VårSimiaden Fallracet [25m] Trollhättan
15-16 VårSimiaden Kraftsimmet [25m] Laholm
16 Dalaserien-Morgondagare-Utmanare [25m] Falun
20-22 Filbyter Cup [50m] Linköping Inbjudan Resultat
21-22 Neptuniaden [50m] Stockholm Startlista Resultat
22 KM 3 [25m] Mölndal
22 Knatteracet [25m] Alingsås (ASLS)
27-29 Laxaleken [50m] Halmstad Inbjudan Startlista Resultat
28-29 Badiadenfinal [25m] Skellefteå
28-29 HM-Hus (Masters) [25m] Stenungsund Inbjudan Startlista
28-29 Skånska juniormästerskapen [50m] Landskrona
28-29 Skånska mästerskapen [50m] Landskrona Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
28-29 Vårsimiaden final [25m]
28-29 Vårsimiaden, final [25m] Stockholm Resultat
28-29 Vårsimiaden, final, Mellansvenska [25m] Strängnäs Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
28-29 Vårsimiaden, region, Skåne [25m] Kristianstad Resultat LiveTiming
28-29 Vårsimiaden, regionsfinal [25m] Kalmar Resultat LiveTiming
 
juni
  Tävling Plats Inbjudan Startlistor Resultat  
2 Deje Cup [25m] Deje Inbjudan Resultat
3-5 Speedo Open [50m] Mölndal Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
4-5 Citadellsim [50m] Landskrona Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
4-5 Mare Nostrum [50m] Barcelona, ESP Lördag
Söndag
5 Gurrasimmet [25m] Gustavsberg Inbjudan
5 KM, Spårvägen SF [25m] Vällingby
6 Examenssimmet [25m] Hallsberg Nautilus
8-9 Mare Nostrum [50m] Canet, FRA Resultat
10-12 DM/JDM rekommendation [50m]
10-12 Risösim [50m] Sollefteå Inbjudan Resultat
11-12 DM/JDM (Stockholm Open) [50m] Stockholm Inbjudan Greninfo Startlista Junior LiveTiming
Senior
11-12 DM/JDM [50m] Tunafors Inbjudan Startlista Resultat
11-12 DM/JDM, VSSF [50m] Borås Inbjudan Startlista Junior LiveTiming
Senior
11-12 Lane 4 Cup [50m] Mariestad Inbjudan Startlista Resultat
11-12 Mare Nostrum [50m] Monaco, MON Resultat
11-12 Pingstaplumset [50m] Staffanstorp Inbjudan Greninfo Resultat
11-12 Östsvenska Mästerskapen DM/JDM [50m] Jönköping Inbjudan Junior LiveTiming
Senior
17-18 Masters SM 2011 [50m] Göteborg Inbjudan Greninfo Startlista Resultat LiveTiming
17-19 Färsingadoppet [50m] Sjöbo Inbjudan Startlista Pass 1
Pass 2
Pass 3
Pass 4
Pass 5
17-19 Ungdoms-GP3/Bockstensdoppet [50m] Varberg Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
18-19 DM/UDM/KDM Värmland [50m] Älvdalen Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
18-19 Uggledoppet [50m] Perstorp Inbjudan Startlista Resultat
18-19 UGP3/Eskilstuna Energi & Miljö [50m] Eskilstuna Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
18-19 Ungdoms-GP 3 [50m] Ljungby Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
18-19 Ungdoms-GP 3 [50m] Stockholm Inbjudan Startlista Resultat
18-19 Ungdoms-GP 3, Mellansvenska [50m] ?
18-19 Ålasimmet [50m] Åhus
19 Jan Ladeborns minne [50m] Varberg Resultat
21 Dalaserien-Morgondagare-Utmanare [50m] Falun
25-26 Open de Paris [] Paris, FRA
29-3 SM/JSM [50m] Halmstad Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
 
juli
  Tävling Plats Inbjudan Startlistor Resultat  
1-2 Luleå Midnight Swim
1-3 NUSS Äldre/Yngre [50m] Norrköping Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
2 Sövde Open Water Sjöbo
2-3 UGP 3 [50m] Burlöv Inbjudan Startlista Resultat
2-3 UGP 3 [50m] Ljungbyhed Inbjudan Resultat
5 Distanscupen, final, Skåne [50m]
6-10 EJM [50m] Belgrad, SRB
7-10 Stockholm Summer Games [25m/50m] Eriksdalsbadet Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
8 NM Open Water 10 000m/5000m Vansbro Inbjudan Damer
Herrar
8 Vansbro Halvsim 1500m Vansbro Inbjudan Resultat
8 Vansbro Ungdomssim 1500m Vansbro Inbjudan Flickor 10-14år
Flickor 15år
Flickor 16-17år
Pojkar 10-14år
Pojkar 15år
Pojker 16-17år
8-10 LH Games [50m] Landskrona Inbjudan LiveTiming
9 Lilla Vansbrosimningen 25/50m Vansbro Inbjudan
9 NM Open Water 5000m Vansbro Inbjudan Damer
Herrar
9 Vansbro Kortsim 1000m Vansbro Inbjudan Resultat
9 Vansbro Tjejsim 1000m Vansbro Inbjudan Resultat
10 Vansbrosimningen 3000m Vansbro Inbjudan Damer
Herrar
21-24 SUM-SIM [50m] Falun Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
23 Sollefteå Älvsim (Open Water) Sollefteå Inbjudan
24-29 EUOS [50m] Trabzon, TUR
24-31 VM [50m] Shanghai, CHN
26 Yran Open Water Östersund
30 Ferlindoppet (Open Water 1300m) Filipstad Inbjudan Resultat
 
augusti
  Tävling Plats Inbjudan Startlistor Resultat  
6 Göta Kanalsimmet Sjötorp Inbjudan Resultat
6 TYR Bergviken Open Water Bollnäs Inbjudan Resultat
12-23 Universiaden [50m] Shenzhen, CHN
13 Masters SM OW, Delsjön [] Göteborg Inbjudan
14 Elbasimningen Open Water 2600 m [] Västerås
14 Lögarängen Open Water 1500 m [] Västerås
16-21 Junior-VM [50m] Lima, PER
 
september
  Tävling Plats Inbjudan Startlistor Resultat  
3 BroRacet [25m] INSTÄLLD!!! Bro
3 Göingeplumset [25m] Knislinge Inbjudan Startlista Resultat
3-4 Länskapsmatchen [25m] Västmanland?
9-11 Luna Cup [25m] Alingsås (ASLS) Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
9-11 Poseidon Team Cup [25m] Lund
10 Höst-KM, Skuru IK [25m] Nacka Inbjudan
10 Rönnesimmet [25m] Ängelholm Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
10 US Cupen [25m] Uddevalla Inbjudan Startlista Resultat
10-11 Masdoppet [25m] Borlänge Inbjudan Startlista
11 Konsum Sprint [25m] Laholm
11 Seriesim delt. 3 Stockholm [25m]
11 US Open [25m] Uppsala Startlista Resultat
11 Violdoppet [25m] Flen Startlista Resultat
16-18 Utvecklingshelg []
17 Ena Cupen [25m] Enköping Inbjudan Startlista
17-18 Vågspelet [25m] Skellefteå Inbjudan Startlista LiveTiming
18 Dalaserien-Utmanaren 1 [25m] Ludvika
18 Gästrikeserien [25m] Hofors
18 Sandared Sprint [25m] Sandared Inbjudan Startlista Resultat
19 Allskånskan 1 [25m]
24 Jönköping Sim Maraton [25m] Jönköping Inbjudan LiveTiming
24 Septembersim [25m] Tyresö Inbjudan Startlista Resultat
24 Speedo Knatte [25m] Upplands Väsby Inbjudan Resultat
24-25 Seriesim 1, Skåne [25m]
24-25 Trollsimmet [25m] Trollhättan Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
24-25 TYR´s TEST/Sum-Sim test [25m] INSTÄLLD!!! Linköping
24-25 Wadköpingsdoppet [25m] Örebro ÖSA Inbjudan Startlista Resultat LiveTiming
25 Arne Borgs Minne [25m] Stockholm Inbjudan Resultat
25 Dalaserien-Saints 3 med öppet KM [25m] Mora
25 KM 4, MASS [25m] Mölndal
25 Stjärnskottet [25m] Ludvika Inbjudan Startlista Resultat
25 Åbergs Museumsim [25m] Bålsta Inbjudan Startlista Resultat
 
oktober
  Tävling Plats Inbjudan Startlistor Resultat  
1 Apladalens Sprint Cup [25m] INSTÄLLD!!! Värnamo Inbjudan
1 Bertils Minne [25m] Södertälje Inbjudan Startlista LiveTiming
1 Fjärran Höjder spelen [25m] Gävle Inbjudan Startlista Resultat
1 Gåsasim [25m] Simrishamn Inbjudan Startlista
1 KPMG Challenger Cup [25m] Täby Inbjudan Startlista Resultat
1 Sydpoolen Knatte Cup Södertälje Inbjudan Startlista LiveTiming
1-2 Head Challenge Cup [25m] Eskilstuna TSK & ESS Inbjudan
1-2 Snapphanesimmet [25m] Hässleholm Inbjudan Startlista Resultat
1-2 Solberga Open [25m] Visby Inbjudan Startlista Resultat
1-2 Sundsvalls Cup [25m] Sundsvall Inbjudan Greninfo Startlista Resultat LiveTiming
1-2 Toyota Cup och TYR Open Sprint [25m] Kungsbacka Inbjudan Startlista Resultat
1-2 Trelleborgssimmet [25m] INSTÄLLD!!! Trelleborg Inbjudan
1-2 Upplands Ungdomsmästerskap [25m] Uppsala Inbjudan Startlista Resultat
1-2 Vikingsimmet [25m] INSTÄLLD!!! Mariehamn, Åland Inbjudan
2 Klippan Cup [25m] Klippan Inbjudan Resultat
2 Södertälje Meet [25m] Södertälje Inbjudan LiveTiming
2 Vasadoppet [25m] Hedemora Startlista Resultat
2 Västkustloppet [25m] Uddevalla Inbjudan Resultat
3 Dalaserien-Morgondagare-Utmanare [25m] Falun
7 50-manna/Le Mans [25m] Stockholm (Neptun)
8 Maxi Cup [25m] Ljungby Inbjudan Startlista Resultat
8 Upplandsserien [25m] Gimo & Österby
8-9 10-manna & Sprint [25m] Nässjö Inbjudan Startlista Resultat
8-9 Intersport Motala Cup [25m] Motala Inbjudan
8-9 Lödde Cup [25m] Löddeköpinge Inbjudan Startlista Resultat
8-9 Tyringe Cup [25m] Tyringe Inbjudan
8-9 UGP 4 Stockholm [25m] Eriksdalsbadet (Neptun) Inbjudan Startlista Resultat
8-9 UGP 4 Stockholm [25m] Jakobsberg Inbjudan Resultat
9 5-Klubb [25m] Sandviken
9 Dalaserien-Utmanaren 2 [25m] Ludvika
9 Åsundens Race [25m] Ulricehamn Inbjudan Greninfo Resultat
15 Östergötlands Grand Prix Höst –UGP [25m] Linköping Inbjudan Startlista
15-16 Brunflo Sim [25m] Brunflo
15-16 UGP 4 /Falu Simfestival [25m] Falun Inbjudan Startlista LiveTiming
15-16 UGP 4 [25m] Kalmar Inbjudan Startlista LiveTiming
15-16 UGP 4 [25m] Mölndal Inbjudan Startlista LiveTiming
15-16 UGP 4 [25m] Sandared Inbjudan Startlista
15-16 UGP 4 [25m] INSTÄLLD!!! Laholm
15-16 UGP 4 – Alfred Nobel Cup [25m] Karlskoga
15-16 UGP 4, Skåne [25m] Staffanstorp Inbjudan Startlista LiveTiming
15-16 UGP 4, Skåne [25m] Trelleborg Inbjudan Startlista
15-16 UGP 4, Skåne [25m] Ystad Inbjudan Startlista
16 Stjärnjaktstävling 4 Nässjö Inbjudan Startlista
16 Östsvenska KM, Höst [25m] Norrköping
21-23 Utvecklingshelg []
22 Fredagsracet [25m] Västerås
22-23 Sälsimmet [25m] Njurunda
22-23 Västerbybadet Race [25m] Götene
28-29 Lane 4 Race [25m] Höganäs
29 Burger King Swim [25m] Värnamo
29 Prisjakten [25m] Trelleborg
29 Seriesim delt 4, Stockholm [25m] Stockholm
29 Sum-Sim, test [25m] Staffanstorp
29-30 Nordea Open [25m] Karlshamn
29-30 Svenska Simspelen [25m] Upplands Väsby
29-30 YSS Färs och Frosta Sparbankscup [25m] Ystad
29-30 Östsvenska Mästerskapen DM [25m] Växjö
30 SS04 Knattesim [25m] Sundbyberg
30 SSS Cup Södertälje [25m] Inbjudan
30 Öppna Sörmlands Medleymästerskap [25m] Strängnäs
 
november
  Tävling Plats Inbjudan Startlistor Resultat  
5-6 DM [25m]
5-6 DM [25m] Varberg
5-6 DM [25m] Örebro län?
5-6 DM/UDM/KDM - Värmland [25m] Kristinehamn
5-6 Novembersim [25m] Eslöv
5-6 Skånska Mästerskapen [25m] Kristianstad
5-6 Turebergs Knatte [25m] Sollentuna
5-6 Umeracet [25m] Umeå
6 Bålsta Höstcup [25m] Bålsta
6 Höstdoppet [25m] Sala
6 Karpsimmet [25m] Perstorp
9-11 NJM [25m] Island
11-13 Aquarapid International [25m] Stockholm
12 KM 4 [25m] Linköping
12 Knattesim [25m] Enköping
12-13 Nordea Open [25m] Karlshamn
13 Dalaserien-Saints 4 med öppet KM [25m] Mora
13 Dina Cup/Ållebergsdoppet [25m] Falköping
13 Gästrikeserien [25m] Harnäs Gävle
13 Höstdoppet [25m] Grums
13 KM 5, MASS [25m] Mölndal
13 KM, SK Elfsborg [25m] Borås
13 Knatterace [25m] Alingsås (ASLS)
19 5-Klubbs Knatte [25m] Gävle
19 Landskronahem Cup [25m] Landskrona
19 MSS Knatte Cup, Stockholm [25m] Bredäng
19-20 SUM-SIM, Mellansvenska [25m] Uppsala
19-20 SUM-SIM, MSSF [25m] Härnösand
19-20 SUM-SIM, region 4 [25m] Jönköping
19-20 SUM-SIM, region [25m]
19-20 SUM-SIM, region, Skåne [25m] Lund
19-20 SUM-SIM, Stockholm [25m] Järfälla
19-20 SUM-SIM, VSSF [25m] Göteborg
19-20 Vikingadoppet [25m] Furulund
24-27 SM [25m] Stockholm Inbjudan Greninfo
26-27 Höstsimiaden [25m]
26-27 Höstsimiaden [25m] Öjebyn
26-27 Höstsimiaden, Mellansvenska [25m] Ludvika
26-27 Höstsimiaden, Mellansvenska [25m] Nautilus
26-27 Höstsimiaden, Mellansvenska [25m] Uppsala län?
26-27 Höstsimiaden, Skåne [25m] Osby
26-27 Höstsimiaden, Skåne [25m] Trelleborg
26-27 Höstsimiaden, Stockholm [25m] Åkersberga
26-27 HöstSimiaden, VSSF [25m] Stenungsund
26-27 Sim a Lund [25m] Lund
27 Höstsimiaden, Värmland [25m] Säffle
27 Höstsimiaden, Östsvenska [25m] Motala
27-28 Höstsimiaden [25m] Oskarshamn
27-28 Smålands GP [25m] Västervik
 
december
  Tävling Plats Inbjudan Startlistor Resultat  
1 KM, Väsby SS [25m] Upplands Väsby
3 KM [25m] Säffle
3 UBSS Öppna KM [25m] Upplands Bro
3-4 Barracuda Race [25m] Göteborg (S02)
3-4 Hoppe Cup [25m] Eskilstuna
3-4 Julklappsdoppet, Spårvägen SF [25m] Åkeshov
3-4 Julklappsplasket [25m] Ljungby
3-4 Seriesim 2, Skåne [25m]
3-4 Ö-viksracet [25m] Örnsköldsvik
4 Jubileumscupen [25m] Vara
4 KM, Täby Sim [25m] Täby
4 Sparbankscupen [25m] Karlshamn
4 Wasasimmet [25m] Filipstad
8-11 EM [25m] Szczecin, POL
9-11 NJM [25m] ISL
10 Adventsdoppet [25m] Sjöbo
10 Järfälla Sprint-KM [25m] Jakobsberg
10 KM, Södertälje SS [25m] Södertälje
10 Öppet KM [25m] Enköping
11 Hofors Cup [25m] Hofors
11 KM 6 [50m] Mölndal
11 Sösdala Cup [25m] Sösdala
11 Öppet KM [25m] Bålsta
11 Öppet KM [25m] Ludvika
11 Öppet KM [25m] Uppsala
15 Sprint KM [25m] Linköping
16 Dalaserien-Morgondagare-Utmanare [25m] Falun
17-18 Grand Prix, region, Skåne [25m] Hässleholm
17-18 SUM-SIM Riks (25m) [25m] Helsingborg
21 Allskånskan, final [25m]

Arkiv tävlingar:

2014
 - december
 - november
 - oktober
 - september
 - augusti
 - juli
 - juni
 - maj
 - april
 - mars
 - februari
 - januari
2013
 - december
 - november
 - oktober
 - september
 - augusti
 - juli
 - juni
 - maj
 - april
 - mars
 - februari
 - januari
2012
 - december
 - november
 - oktober
 - september
 - augusti
 - juli
 - juni
 - maj
 - april
 - mars
 - februari
 - januari
2011
 - december
 - november
 - oktober
 - september
 - augusti
 - juli
 - juni
 - maj
 - april
 - mars
 - februari
 - januari
2010
 - december
 - november
 - oktober
 - september
 - augusti
 - juli
 - juni
 - maj
 - april
 - mars
 - februari
 - januari
annonser
Månadens...
Månadens överr.
annonser
Tävlingar
Oslo Open Water rundt Tjuvholmen.
Lørdag 23. august 2014.
Klicka på loggon för mer info
Lambertseter Open.
24.-26.10 i Oslo (Norge).
Träningsläger
Lediga jobb
Leksands SF söker Ungdomstränare. Klicka på loggan för att få veta mer.
Kvarligger till 24 maj
SK Ägir söker SImskolaansvarig
Klicka på loggan för att få veta mer !!
Kvarligger till 9 juni
Madla I Stavanger söker ny Simtränare.
Klicka på loggan.
Kvarligger till 12 juni
Hajen söker Simkole och Breddansvarig
Klicka på loggan för att läsa mer.
Kvarligger till 25 juni
Elfsborg söker Simtränare.
Klicka på loggan för att läsa mer.
Kvarligger till 27 juni
Tönsberg söker huvudtränare.
Klikka på logga för at läsa.
Kvarligger till 5 juli,
SS Iden söker Simtränare
Klicka på loggan
Kvarligger till 25 juli
Kristiansand SA och Lillesand söker tränare i 100 % stilling i gemensamt projekt.
Klicka på loggan för att få veta mer.
Kvarligger till 19 augusti
Borlänge SS söker Simtränare.
Klicka på loggan.
Kvarligger till 1 augusti
Landskrona Simällskap söker Simtränare
Klicka på loggan för att läsa mer
Kvarligger till 10 augusti
Simtränare söks till Alingsås SLS
Klicka på loggan för att läsa mer
Kvarligger till 20 augusti
Vill du annonsera här,
skicka ett mejl till
Bosse Hultén - klick
Södertälje Simsällskap söker Simtränare.
Klicka på loggan för att läsa.
Kvarligger till 15 maj
IT-lösningar
I denna spalt kan du göra reklam för klubbens simtävling, lägga in jobbannonser, göra reklam för träningslägerställen och camps. Hör av dig till Bosse Hultén för att få veta mer!
Adress och telefonnummer hittar du under kontakter
Laddar... Laddar...