Tävlingskalender 2017
 

Open water kalendern 2017 hittar du här - klick
Livetiming - där du följer samtliga simtävlingar live - klick

Vill du länka din tävling från vår tävlingssida?
Skicka oss en länk där du kopierar tävlingsdatum/tävlingsnamn nedan och bifogar länken till tävlingen.
Du kan också skicka länken till Livetiming. Så lägger vi ut den också!!!
Länken skall ligga separat och uppställd som nedan i exemplet!
Skicka hela texten till oss - klick

exempel
Tävling: 04-08 04-11 Swim Open Stockholm Stockholm SSF
Länk:       http://www.swimopenstockholm.se/
Länk:       http://livetiming.se/index.php?cid=3302

JANUARI
Från Till Namn Tävlingsort Arrangör Bass
01-05 01-06 Palles Minne / TYR Cup Bollnäs Bollnäs Simsällskap 25 M
01-06 01-07 Anders Olsson Cup Deje Deje Simsällskap 25 M
01-07 01-08 Höganäs Swim Meet 2017 Höganäs Höganäs Simsällskap 25 M
01-07 01-08 Sydsim Sprint Meet Burlöv Simklubben Sydsim 50 M
01-07 01-07 Wisby Sim Lördag Morgon 1 Visby Wisby Simsällskap 25 M
01-08 01-08 Duvedoppet Katrineholm Katrineholms Simsällskap 25 M
01-08 01-08 Lilla Vasadoppet 2017 Hedemora Hedemora Simsällskap 25 M
01-11 01-11 KM Eksjö Eksjö SLS 25 M
01-13 01-13 KM 1 Fjärås Kungsbacka Simsällskap 25 M
01-14 01-15 Utvecklingshelg SSF
01-21 01-22 Arenasprint Eddahallen Skellefteå Simklubb 25 M
01-21 01-21 David Lega Cup Mölndal Mölndals ASS 25 M
01-21 01-21 Distans KM Linköping Linköpings Allmänna SS 25 M
01-21 01-22 ENA Games Enköping Simklubben Ena 25 M
01-21 01-22 Oskarshamns Sprinten Oskarshamn Oskarshamns Simsällskap 25 M
01-21 01-21 Sk Neptuns KM Stockholm , Eriksdalsbadet Simklubben Neptun 25 M
01-22 01-22 MSS Utmanaren Motala Motala Simsällskap 25 M
01-26 01-26 KM 1 Vara Varabygdens Simsällskap 25 M
01-28 01-29 Svenskt Grand Prix Malmö SSF
01-28 01-29 UGP 1 SSF
01-28 01-29 UGP 1 TORVALLA Södertörns Simsällskap 25 M
01-28 01-29 UGP 1 Varberg Föreningen Varbergs Sim 25 M
01-28 01-29 UGP 1 & 2 Växjö Simsällskap Växjö Simsällskap 25 M
01-28 01-29 UGP 1&2 Motala Motala Simsällskap 25 M
01-28 01-29 UGP1 Eriksdalsbadet StockholmsKK 25 M
01-28 01-29 Ungdoms GP 1 Borlänge Borlänge Simsällskap 25 M

FEBRUARI
02-03 02-05 NUSS Äldre 25m Jönköping Jönköpings Simsällskap 25 M
02-04 02-04 Apladalen Sprint Värnamo Värnamo Simsällskap 25 M
02-04 02-05 Dronksim Staffanstorp SK Triton 25 M
02-04 02-05 NUSS-yngre Borås, Borås Simarena Simklubben Elfsborg 25 M
02-04 02-04 Öppna Masters-DM Kungsbacka Kungsbacka Simsällskap 25 M
02-04 02-04 SOIS Medley Cup Badhuset Kaskad Skene Skene Sim o Idrottssällskap 25 M
02-04 02-05 Sydsim Sprint Meet Burlöv Simklubben Sydsim 50 M
02-04 02-04 TYR Knatte Cup Jakobsbergs simhall Järfälla Simsällskap 25 M
02-04 02-04 Wisby Sim Lördag Morgon 2 Visby Wisby Simsällskap 25 M
02-05 02-05 Bålsta Swim Open Bålsta Bålsta Simklubb 25 M
02-05 02-05 Öppna Roslagsmästerskapen Norrtälje Norrtälje Simklubb 25 M
02-06 02-06 Morgondagare, utmanare och guldjakten 1 Falun Falu Simsällskap 25 M
02-09 02-09 Tensta cup 1 Tensta simhall, Stockholm Spårvägen SF 25 M
02-10 02-10 Fredagsrace 1 2017 Västerås Västerås Simsällskap 25 M
02-11 02-12 Utvecklingshelg SSF
02-17 02-17 Täby Sim Fredagsmys Täby Täby Sim 50 M
02-18 02-18 Gästrikeseren 1 Gävle Gävle Simsällskap 25 M
02-18 02-19 Järfälla Nationella 2017 Jakobsbergs simhall Järfälla Simsällskap 25 M
02-18 02-18 KM 1 Linköping Linköpings Allmänna SS 25 M
02-18 02-18 KM 2 Fjärås Kungsbacka Simsällskap 25 M
02-18 02-19 Kringelsim 2017 Sydpoolen, Södertälje Södertälje Simsällskap 25 M
02-18 02-19 Kvantum cup Pontus badet Luleå Simsällskap 25 M
02-18 02-18 OF Sprint Markaryd Markaryds Simsällskap 25 M
02-18 02-18 S 71-Cup Hässleholm S 71 25 M
02-18 02-18 SMUK Eksjö Eksjö SLS 25 M
02-18 02-19 Sollentuna Simfestival 2017 Sollentuna Turebergs Simklubb 25 M
02-18 02-18 Tyresö Knatte Tyresö Aquaarena Tyresö Simsällskap 25 M
02-18 02-18 Utmanaren 1 och Distans KM Örebro Örebro Simallians 25 M
02-18 02-19 Väsman Open Ludvika Ludvika Simsällskap 25 M
02-19 02-19 Malsjö Cup Grums Grums Simsällskap 25 M
02-19 02-19 Saints 1 Mora Simsällskapet Mora 25 M
02-19 02-19 Skövdedoppet 2017 Skövde Skövde Simsällskap 25 M
02-23 02-23 KM 2 Vara Varabygdens Simsällskap 25 M
02-25 02-26 Borås Speedo Meet Borås, Borås Simarena Simklubben Elfsborg 50 M
02-25 02-25 Dina försäkringar race Lidköping Lidköpings GOSS 25 M
02-25 02-26 Falu Skins Games Lugnet, Falun Falu Simsällskap 25 M
02-25 02-26 Strängnäs Simcup 2017 Strängnäs Strängnäs Simklubb 25 M
02-25 02-26 Umestänket Umeå Umeå Simsällskap 25 M
02-25 02-26 Vinterneptuniaden 2017 Stockholm , Eriksdalsbadet Simklubben Neptun 25 M
02-26 02-26 KM 1 Mölndal Mölndals ASS 25 M

MARS
03-04 03-05 Finn & Fiffi Arena Cup Lomma Simklubben Hajen 25 M
03-04 03-04 Länstrofén Linköping Linköpings Allmänna SS 25 M
03-04 03-04 Masters Invitational 2017/DM Jakobsbergs simhall Järfälla Simsällskap 25 M
03-04 03-05 Polisen Go the Distance Eriksdalsbadet Stockholmspolisens IF SF 50 M
03-04 03-05 Sandaredssimmet 2017 Sandared Simklubben 1970 25 M
03-04 03-05 Skomakardoppet 2017 Hallsberg Hallsberg Kumla Simklubb 25 M
03-04 03-04 US Cupen Uddevalla Föreningen Uddevalla Sim 25 M
03-04 03-04 Wisby Sim Lördag Morgon 3 Visby Wisby Simsällskap 25 M
03-05 03-05 ÖKM Vår Norrköping NorrköpingsKK 25 M
03-05 03-05 Poängsim 3 Fyrishov, Uppsala Upsala Simsällskap 25 M
03-05 03-05 Sparbanken i Karlshamn Cup Karlshamn Karlshamns Simklubb 25 M
03-08 03-08 KM Eksjö Eksjö SLS 25 M
03-10 03-10 Fredagsrace 2 2017 Västerås Västerås Simsällskap 25 M
03-11 03-12 Östsvenska GP Jönköping Jönköpings Simsällskap 50 M
03-11 03-12 UGP 2 Göteborg Göteborg Sim 25 M
03-11 03-12 UGP 2 Kungsbacka Kungsbacka Simsällskap 25 M
03-11 03-12 UGP 2 SSF
03-11 03-12 UGP 2 Eriksdalsbadet Skuru Idrottsklubb 25 M
03-11 03-12 UGP2 Åkersberga Söra simhall Åkersberga Simsällskap 25 M
03-11 03-12 Ungdoms GP 2 Eskilstuna Eskilstuna Simklubb 25 M
03-12 03-12 Arena Vilunda Knatte 2017 Vilundabadet, Upplands Väsby Väsby Simsällskap 25 M
03-12 03-12 ÅSS öppna Åkersberga Söra simhall Åkersberga Simsällskap 25 M
03-12 03-12 Ica Maxi Simcup Eskilstuna Eskilstuna Simklubb 25 M
03-18 03-19 Utvecklingshelg SSF
03-23 03-23 Tensta cup 2 Tensta simhall, Stockholm Spårvägen SF 25 M
03-25 03-25 Caroline af Ugglas knattesim 2017 Bro Upplands-Bro Simsällskap 25 M
03-25 03-26 DM/JDM 50m VSSF 2017 Göteborg Göteborg Sim 50 M
03-25 03-26 Lödde Meet Löddeköpinge Simklubben Lödde 25 M
03-25 03-26 ÖJEBYSPELEN ÖJEBYN / PITEÅ Piteå Sim 25 M
03-25 03-26 Öresund Meeting Filborna Arena Helsingborg Helsingborgs Simsällskap 25 M
03-25 03-25 SMUK Eksjö Eksjö SLS 25 M
03-25 03-26 Västerås Meet 2017 (50m) Västerås Västerås Simsällskap 50 M
03-26 03-26 Moelven Cup Säffle Säffle Simsällskap 25 M
03-26 03-26 SPARBANKSCUPEN Bålsta Bålsta Simklubb 25 M
03-30 03-30 KM 3 Vara Varabygdens Simsällskap 25 M

APRIL
04-01 04-02 33:e Mora Cup Mora Simsällskapet Mora 25 M
04-01 04-01 Arena Cup Enköping Simklubben Ena 25 M
04-01 04-02 Glasriket Cup Växjö Växjö Simsällskap 25 M
04-01 04-01 MSS Utmanaren Motala Motala Simsällskap 25 M
04-01 04-01 Seriesim division 2 Ystad Ystads Simsällskap 25 M
04-01 04-02 Vårsimiaden Försök 2017 - VSSF Trollhättan Trollhättans Simsällskap 25 M
04-01 04-02 Vårsimiaden Försök 2017 - VSSF Skövde Skövde Simsällskap 25 M
04-01 04-01 Wisby Sim Lördag Morgon 4 Visby Wisby Simsällskap 25 M
04-02 04-02 blueseventy Sprint Cup Motala Motala Simsällskap 25 M
04-02 04-02 Dalaserien 2 Ludvika Ludvika Simsällskap 25 M
04-02 04-02 KM 2 Mölndal Mölndals ASS 25 M
04-02 04-02 KSK Tidsjakt våren 2017 Karlshamn Karlshamns Simklubb 25 M
04-08 04-08 Aquarena Race Söderhamn Söderhamns Simsällskap 25 M
04-08 04-08 Aquarena Race Aquarena Hällåsen, Söderhamn Söderhamns Simsällskap 25 M
04-08 04-09 Falkenberg Race 2017 Klitterbadet Falkenberg Falkenbergs Simklubb 50 M
04-08 04-08 Sjörövarsimmet Göteborg Simklubben S02 25 M
04-08 04-11 Swim Open Stockholm Stockholm SSF - klick
04-17 04-17 Äggadoppet Sjöbo Sjöbo Simsällskap 25 M
04-17 04-17 V.E.R 2017 Vellinge Vellinge-Näsets Simklubb 25 M
04-21 04-21 Täby Sim Fredagsmys Täby Täby Sim 50 M
04-22 04-23 Utvecklingshelg SSF
04-27 04-27 KM 4 Vara Varabygdens Simsällskap 25 M
04-28 04-30 Rosenlundsbadet Sprint Jönköping Jönköpings Simsällskap 50 M
04-28 04-30 Ullbergstrofén Valhallbadet Göteborg Göteborg Sim 25 M
04-28 04-30 Ullbergstrofén Valhallbadet Göteborg Göteborg Sim 50 M
04-28 04-30 X Challenger Meet 2017 Täby Täby Sim 50 M
04-29 04-29 Älgadoppet Vargön Simklubben Vänersborg 25 M
04-29 04-29 KM 2 Linköping Linköpings Allmänna SS 25 M
04-29 04-30 Korsvirkessim Ystad Grand Prix 1 Ystad Ystads Simsällskap 25 M
04-30 04-30 Medley Cup Åkersberga Söra simhall Åkersberga Simsällskap 25 M
04-30 04-30 Saints 2 Mora Simsällskapet Mora 25 M
04-30 04-30 Trandoppet 2017 Falköping Falköpings Simsällskap 25 M

MAJ
05-06 05-07 Vårsimiaden SSF
05-06 05-07 Vårsimiaden Distriktsfinal Östersund Simklubben Ägir 25 M
05-06 05-07 Vårsimiaden Distriktsfinal 2017 Eriksdalsbadet Stockholmspolisens IF SF 25 M
05-06 05-07 Vårsimiaden distriktsfinal 2017 Sydpoolen, Södertälje Södertälje Simsällskap 25 M
05-06 05-06 Vårsimiaden Final 2017 VSSF Göteborg Västsvenska 25 M
05-06 05-06 Vårsimiaden Försök 2017 Karlskoga Karlskoga Karlskoga SF 25 M
05-06 05-06 Vårsimiaden Försök 2017 Strängnäs Strängnäs Strängnäs Simklubb 25 M
05-06 05-06 Vårsimiaden Försök 2017 Uppsala Uppsala Upsala Simsällskap 25 M
05-06 05-07 Vårsimiaden, försök Nacka Simhall Skuru Idrottsklubb 25 M
05-07 05-07 Vårsimiaden Distriktsfinal Motala Motala Simsällskap 25 M
05-10 05-10 KM Eksjö Eksjö SLS 25 M
05-11 05-11 Tensta cup 3 Tensta simhall, Stockholm Spårvägen SF 25 M
05-12 05-12 KM 3 Fjärås Kungsbacka Simsällskap 25 M
05-13 05-14 Utvecklingshelg SSF
05-15 05-15 Morgondagare, utmanare och guldjakten 2 Falun Falu Simsällskap 25 M
05-18 05-18 KM 5 Vara Varabygdens Simsällskap 25 M
05-19 05-21 Filbyter Cup Linköping Linköpings Allmänna SS 50 M
05-20 05-21 Jöns Svanbergsimmet (50 m) Fyrishov, Uppsala Upsala Simsällskap 50 M
05-20 05-21 Neptuniaden 2017 Stockholm , Eriksdalsbadet Simklubben Neptun 50 M
05-20 05-21 Sydsim Swim Meet BURLÖV Simklubben Sydsim 50 M
05-20 05-20 Utmanaren 2 och Distans KM Örebro Örebro Simallians 25 M
05-20 05-21 Vårsimiaden Regionsfinal 2017 Vilundabadet, Upplands Väsby Väsby Simsällskap 25 M
05-20 05-20 Wisby Sim Lördag Morgon 5 Visby Wisby Simsällskap 25 M
05-21 05-21 KM Vår Trollhättan Trollhättans Simsällskap 25 M
05-21 05-21 Magplasket 2017 Lysekil Lysekils Simsällskap 25 M
05-24 05-24 Dalaserien 3 Ludvika Ludvika Simsällskap 25 M
05-25 05-25 Deje Cupen Deje Deje Simsällskap 25 M
05-25 05-25 Sala Sparbanks Silverdopp Sala Sala Simsällskap 25 M
05-26 05-28 Laxaleken 2017 Simstadion Simklubben Laxen 50 M
05-27 05-28 DM/JDM alt 1 SSF
05-27 05-28 UGP 3 alt 1 SSF
05-27 05-28 Vårsimiaden Final 2017 Ludvika Ludvika Ludvika Simsällskap 25 M
05-28 05-28 Gurrasimmet Gustavsberg Gustavsbergs Simsällskap 25 M

JUNI
06-02 06-04 Speedo Open Mölndal Mölndals ASS 50 M
06-03 06-04 DM/JDM alt 2 SSF
06-03 06-04 JDM / DM 2017 Eriksdalsbadet Järfälla Simsällskap 50 M
06-03 06-04 UGP 3 alt 2 SSF
06-03 06-04 Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna Eskilstuna Eskilstuna Simklubb 25 M
06-04 06-04 Poängsim 4 Fyrishov, Uppsala Upsala Simsällskap 25 M
06-10 06-11 Citadellsim 2017 Landskrona Landskrona Simsällskap 50 M
06-10 06-11 DM/JDM Norrköping NorrköpingsKK 25 M
06-10 06-11 DM/JDM alt 3 SSF
06-10 06-11 UG-P 3 Täby Täby Sim 50 M
06-10 06-11 UGP 3 Trollhättan Trollhättans Simsällskap 50 M
06-10 06-11 UGP 3 Eriksdalsbadet, Stockholm Spårvägen SF 50 M
06-10 06-11 UGP 3 alt 3 SSF
06-11 06-11 KM ÅSS Åkersberga Söra simhall Åkersberga Simsällskap 25 M
06-16 06-16 Färsingadoppet Sprinttävling Sjöbo Orebadet Sjöbo Simsällskap 50 M
06-17 06-18 Färsingadoppet Sjöbo Orebadet Sjöbo Simsällskap 50 M
06-17 06-18 Lane 4 Cup Mariestad Mariestads Simsällskap 50 M
06-17 06-18 Scandic Swim 2017 Visby Wisby Simsällskap 25 M
06-18 06-18 Vår-KM Nacka Simhall Skuru Idrottsklubb 25 M
06-26 06-29 NatWest Island Games XVII Visby Wisby Simsällskap 25 M
06-28 07-02 EJM Netanya, ISR SSF 50 M
06-30 07-02 Bockstensdoppet Varberg Föreningen Varbergs Sim 50 M
06-30 07-02 Polisen Head Summer Cup Eriksdalsbadet Stockholmspolisens IF SF 50 M
06-30 07-04 SM/JSM Borås SSF

JULI

07-07 07-09 LH-Games Citadellbadet, Landskrona Helsingborgs Simsällskap 50 M
07-08 07-09 NUM Färöarna SSF 50 M
07-12 07-16 Sum-Sim Malmö SSF
07-23 07-29 EYOF Györ, HUN SSF 50 M
07-23 07-30 VM Budapest, HUN SSF 50 M


AUGUSTI
08-19 08-19 Distans KM Fjärås Kungsbacka Simsällskap 25 M
08-19 08-20 Falu Sommarfestival Falun Falu Simsällskap 50 M
08-20  08-27 Universiaden Taipei, TAW
08-26 08-26 Göingeplumset Broby Simsällskapet Delfin 25 M
08-27 08-27 KSK - KM i Långbana Karlshamn Karlshamns Simklubb 50 M
08-31 08-31 KM 6 Vara Varabygdens Simsällskap 25 M

SEPTEMBER
09-02 09-03 Utvecklingshelg SSF
09-06 09-06 KM Eksjö Eksjö SLS 25 M
09-08 09-10 Arena USO Uddevalla Föreningen Uddevalla Sim 25 M
09-08 09-08 Fredagsrace 3 2017 Västerås Västerås Simsällskap 25 M
09-08 09-10 Got Event - SERNEKE - arena Swim Open Valhallabadet Göteborg Alingsås SLS 25 M
09-09 09-09 ENA-Cupen Enköping Simklubben Ena 25 M
09-09 09-09 KM 3 Linköping Linköpings Allmänna SS 25 M
09-09 09-10 Masdoppet 2017 Borlänge Borlänge Simsällskap 25 M
09-09 09-10 Peter Asp Swim 2017 Visby Wisby Simsällskap 25 M
09-10 09-10 100 åringen Katrineholm Katrineholms Simsällskap 25 M
09-10 09-10 Åbergs Museum Cup Bålsta Bålsta Simklubb 25 M
09-10 09-10 Arena Open Fyrishov, Uppsala Upsala Simsällskap 25 M
09-10 09-10 KM 3 Mölndal Mölndals ASS 25 M
09-10 09-10 Sandaredssprinten 2017 SANDARED Simklubben 1970 25 M
09-15 09-15 KM 4 Fjärås Kungsbacka Simsällskap 25 M
09-16 09-17 Utvecklingshelg SSF
09-22 09-24 YSS Sparbanken Skåne Cup Ystad Ystads Simsällskap 25 M
09-23 09-24 Hstsimmet Pontus badet Luleå Simsällskap 25 M
09-23 09-23 Linköpings Öppna Knattemästerskap Linköping Linköpings Allmänna SS 25 M
09-23 09-24 Powerade Open Halmstad Arena Bad Simklubben Laxen 25 M
09-23 09-23 Septembersim Tyresö Aquaarena Tyresö Simsällskap 25 M
09-23 09-23 Speedo Yards Jönköping Jönköpings Simsällskap 25 M
09-23 09-24 Trollsimmet Trollhättan Trollhättans Simsällskap 25 M
09-23 09-24 Wadköpingsdoppet Örebro Örebro Simallians 25 M
09-24 09-24 ArneBorg& TYR sprint Eriksdalsbadet StockholmsKK 25 M
09-24 09-24 Stjärnskottet Ludvika Ludvika Simsällskap 25 M
09-28 09-28 KM 7 Vara Varabygdens Simsällskap 25 M
09-30 09-30 BroRacet 2017 Bro Upplands-Bro Simsällskap 25 M
09-30 10-01 Jöns Svanbergsimmet (25 m) Fyrishov, Uppsala Upsala Simsällskap 25 M
09-30 10-01 LeWa Sport Cup Motala Motala Simsällskap 25 M
09-30 10-01 Mix Megapol Simcup Eskilstuna Eskilstuna Simklubb 25 M
09-30 09-30 Olsbergs Mitt i Prick Eksjö Eksjö SLS 25 M
09-30 10-01 Polisen Head to Head Eriksdalsbadet Stockholmspolisens IF SF 25 M
09-30 09-30 Sparbanksprinten Laholm SK Stimmet 25 M
09-30 09-30 Sparbankssimmet Markaryd Markaryds Simsällskap 25 M
09-30 09-30 Sydpoolen Knatte Cup Sydpoolen, Södertälje Södertälje Simsällskap 25 M
09-30 10-01 Umeracet Umeå Umeå Simsällskap 25 M

OKTOBER
10-01 10-01 ÅSS Race Ulricehamn Åsundens Simsällskap 25 M
10-01 10-01 Södertälje Meet Sydpoolen, Södertälje Södertälje Simsällskap 25 M
10-01 10-01 Vasadoppet 2017 Hedemora Hedemora Simsällskap 25 M
10-06 10-06 Täby Sim Fredagsmys Täby Täby Sim 50 M
10-07 10-07 Burger King Swim Värnamo Värnamo Simsällskap 25 M
10-07 10-08 Danone Open Ystad Grand Prix 2 Ystad Ystads Simsällskap 25 M
10-07 10-07 Fjärran Höjderspelen Gävle Gävle Simsällskap 25 M
10-07 10-07 KM 4 Linköping Linköpings Allmänna SS 25 M
10-07 10-07 Knatte Cup 2017 Kumla Hallsberg Kumla Simklubb 25 M
10-07 10-08 Lödde Cup Löddeköpinge Simklubben Lödde 25 M
10-07 10-08 Nordea Open Karlshamn Karlshamn Karlshamns Simklubb 25 M
10-07 10-08 Swedish Swim Games 2017 Vilundabadet, Upplands Väsby Väsby Simsällskap 25 M
10-07 10-07 SwimOfHope Täby Täby Sim 50 M
10-07 10-07 Tureberg Knatte Cup 2017 Sollentuna Turebergs Simklubb 25 M
10-07 10-07 Utmanaren 3 och Distans KM Örebro Örebro Simallians 25 M
10-07 10-08 Vågspelet Eddahallen Skellefteå Simklubb 25 M
10-07 10-07 Västerås Knatte Västerås Västerås Simsällskap 25 M
10-07 10-08 Västerbybadet Race Götene Simklubben Götene 25 M
10-07 10-07 Wisby Sim Lördag Morgon 6 Visby Wisby Simsällskap 25 M
10-08 10-08 Dalaserien 1 Ludvika Ludvika Simsällskap 25 M
10-08 10-08 ÖKM Höst Norrköping NorrköpingsKK 25 M
10-08 10-08 Saints 3 Mora Simsällskapet Mora 25 M
10-14 10-14 Aquarapid Knattesim Sundbyberg Solna Sundbyberg SS 04 25 M
10-14 10-15 DM/JDM TORVALLA Södertörns Simsällskap 25 M
10-14 10-15 DM/JDM SSF
10-14 10-15 DM/JDM (25m) 2017 Mellansvenska Västerås Västerås Simsällskap 25 M
10-14 10-15 Östsvenska Mästerskapen (DM/JDM) Växjö Växjö Simsällskap 25 M
10-15 10-15 ICA Kvantum Cup Bålsta Bålsta Simklubb 25 M
10-15 10-15 Poängsim 1 Fyrishov, Uppsala Upsala Simsällskap 25 M
10-15 10-15 Tegnérdoppet Säffle Säffle Simsällskap 25 M
10-16 10-16 Morgondagare, utmanare och guldjakten 3 Falun Falu Simsällskap 25 M
10-21 10-22 U-GP 1 2017/2018 Sydpoolen, Södertälje Södertälje Simsällskap 25 M
10-21 10-22 UGP 1 Stenungsund S 77 Stenungsund 25 M
10-21 10-22 UGP 1 Mölndal Mölndals ASS 25 M
10-21 10-22 UGP 1 (2017/2018) SSF
10-21 10-22 UGP 1 (2017/2018) Linköping Linköpings Allmänna SS 25 M
10-21 10-22 UGP 1 2017 Stockholm , Eriksdalsbadet Simklubben Neptun 50 M
10-21 10-22 UGP 4 Falun Falu Simsällskap 25 M
10-21 10-22 Ungdoms GP 4 Falun Falun Falu Simsällskap 25 M
10-21 10-22 Ungdoms GP 4 Karlskoga Karlskoga Karlskoga SF 25 M
10-26 10-26 KM 8 Vara Varabygdens Simsällskap 25 M
10-26 10-26 Tensta cup 4 Tensta simhall, Stockholm Spårvägen SF 25 M
10-28 10-29 Utvecklingshelg SSF

NOVEMBER
11-01 11-05 SM/JSM Jönköping SSF
11-04 11-04 Wisby Sim Lördag Morgon 7 Visby Wisby Simsällskap 25 M
11-05 11-05 Ållebergsdoppet 2017 Falköping Falköpings Simsällskap 25 M
11-05 11-05 KSK Tidsjakt hösten 2017 Karlshamn Karlshamns Simklubb 25 M
11-05 11-05 Saltis Cup Saltsjöbaden Saltsjöbadens Idrottsförening 25 M
11-08 11-08 KM Eksjö Eksjö SLS 25 M
11-11 11-12 SUM-SIM Region 2017 Örebro Örebro Simallians 25 M
11-11 11-12 Sum-Sim Region 5 VSSF 2017 Göteborg Västsvenska 25 M
11-11 11-12 Sum-Sim regionsfinal Eriksdalsbadet Stockholmspolisens IF SF 25 M
11-11 11-12 Sum-Sim regionsfinal SSF
11-12 11-12 Höstdoppet Grums Grums Simsällskap 25 M
11-12 11-12 Lång-KM Gustavsberg Gustavsbergs Simsällskap 25 M
11-17 11-17 KM 5 Fjärås Kungsbacka Simsällskap 25 M
11-18 11-19 Utvecklingshelg SSF
11-25 11-25 Åkeshov invitational - SKK sprint Åkeshov StockholmsKK 25 M
11-25 11-26 Barracuda Race Göteborg Simklubben S02 25 M
11-25 11-25 Norrtäljedoppet Norrtälje Norrtälje Simklubb 25 M
11-25 11-26 Sparbanken Rekarne Simcup Eskilstuna Eskilstuna Simklubb 25 M
11-25 11-25 Täby Sim Fredagsmys Täby Täby Sim 50 M
11-26 11-26 FreestyleCup Åkeshov StockholmsKK 25 M
11-26 11-26 Gästrikeserien Gävle Harnäs Skutskär Simsällskap 25 M
11-26 11-26 KM 4 Mölndal Mölndals ASS 25 M
11-26 11-26 Poängsim 2 Fyrishov, Uppsala Upsala Simsällskap 25 M
11-26 11-26 Polisen KM Eriksdalsbadet Stockholmspolisens IF SF 25 M
11-26 11-26 Saints 4 Mora Simsällskapet Mora 25 M
11-30 11-30 KM 9 Vara Varabygdens Simsällskap 25 M

DECEMBER
12-01 12-03 NM Reykjavik, ISL SSF 25 M
12-02 12-03 Höstsimiaden SSF
12-02 12-03 Höstsimiaden ÖJEBYN / PITEÅ Piteå Sim 25 M
12-02 12-13 Höstsimiaden Åkersberga Söra simhall Åkersberga Simsällskap 25 M
12-02 12-03 Höstsimiaden Eriksdalsbadet, Stockholm Spårvägen SF 25 M
12-02 12-02 Höstsimiaden 2017 enköping Enköping Simklubben Ena 25 M
12-02 12-02 Höstsimiaden 2017 Säffle Säffle Säffle Simsällskap 25 M
12-02 12-02 Höstsimiaden 2017 Söderhamn Söderhamn Söderhamns Simsällskap 25 M
12-02 12-03 Höstsimiaden Distrikt Östersund Simklubben Ägir 25 M
12-02 12-03 Höstsimiaden VSSF 2017 Mölndal Mölndal Mölndals ASS 25 M
12-02 12-03 Höstsimiaden VSSF 2017 Uddevalla Uddevalla Föreningen Uddevalla Sim 25 M
12-03 12-04 Höstsimiaden Jakobsbergs simhall Järfälla Simsällskap 25 M
12-03 12-03 Wasasimmet Filipstad Filipstads Simklubb 25 M
12-08 12-10 Sum-Sim riksfinal Eskilstuna SSF
12-09 12-09 UBSS KM 2017 Bro Upplands-Bro Simsällskap 25 M
12-10 12-10 Hofors Cup Hofors Sim 77 Hofors 25 M
12-10 12-10 Jubileumscupen Vara Varabygdens Simsällskap 25 M
12-10 12-10 KM Bålsta SK Bålsta Bålsta Simklubb 25 M
12-10 12-10 KommunMästerskap Eddahallen Skellefteå Simklubb 25 M
12-10 12-10 Luciasim - KM Gustavsberg Gustavsbergs Simsällskap 25 M
12-10 12-10 Sösdala Cup 2017 Sösdala Simhall Sösdala Simsällskap 25 M
12-10 12-10 Sprint KM Norrköping NorrköpingsKK 25 M
12-11 12-11 Morgondagare, utmanare och guldjakten 4 Falun Falu Simsällskap 25 M
12-13 12-17 EM Köpenhamn, DEN SSF 25 M
12-15 12-15 KM Örebro Örebro Simallians 25 M
12-15 12-15 KM Järfälla SS Jakobsberg Simhall Järfälla Simsällskap 25 M
12-15 12-15 KM Spårvägen Sim Vällingby simhall, Stockholm Spårvägen SF 25 M
12-16 12-16 Gotlandsmästerskapen 2017 Visby Wisby Simsällskap 25 M
12-16 12-16 KM Strängnäs Strängnäs Simklubb 25 M
12-16 12-16 KM Enköping Simklubben Ena 25 M
12-16 12-16 KM Södertälje Sydpoolen, Södertälje Södertälje Simsällskap 25 M
12-16 12-17 Luciasimmet 2017 Stockholm , Eriksdalsbadet Simklubben Neptun 50 M
12-16 12-16 Sprint KM Linköping Linköpings Allmänna SS 25 M
12-16 12-16 Utmananaren 4 och KM Örebro Örebro Simallians 25 M
12-17 12-17 ÅSS KM Åkersberga Söra simhall Åkersberga Simsällskap 25 M
12-17 12-17 JUL-KM Nacka Simhall Skuru Idrottsklubb 25 M
12-17 12-17 Juldoppet Mölndal Mölndals ASS 25 M
12-17 12-17 KM Ludvika Ludvika Simsällskap 25 M
12-17 12-17 KM Fyrishov, Uppsala Upsala Simsällskap 25 M
12-17 12-17 KM Säffle Säffle Simsällskap 25 M
12-17 12-17 KM - Väsby Simsällskap 2017 Vilundabadet, Upplands Väsby Väsby Simsällskap 25 M
12-17 12-17 KM 6 & Luciaden Kungsbacka Kungsbacka Simsällskap 25 M
12-17 12-17 KM Höst Trollhättan Trollhättans Simsällskap 25 M
12-17 12-17 KM Saltsöbadens IF Saltsjöbaden Saltsjöbadens Idrottsförening 25 M
12-17 12-17 VÖSS Klubbmästerskap Växjö Växjö Simsällskap 25 M
12-19 12-19 SS04 öppna klubbmästerskap Solna Solna Sundbyberg SS 04 25 M
12-28 12-28 KM 10 Vara Varabygdens Simsällskap 25 M