simma_logga_2017

Tøffe krav i Aalesund

Sunnmørsposten skriver om Aalesund Svømme- og Livredningsklubb som merker at noen faller fra i klubbens jakt på de gode svømmeresultatene.

Blant annet har Ole Martin Bjørlykke og Celine Hjeltnes gitt seg nylig. Flere andre av klubbens utøvere har også slitt med langvarig sykdom. Det får avisen til å spørre om det drives for tøft i AaSLK, og om det går utover ungenes skulearbeid.

– Man må være strukturert for å kunne satse skikkelig både i svømming og på skolen. Og dersom du satser på svømming som idrett, går det nok ut over de unges sosiale liv. Og dette passer ikke for alle, derfor blir det også en stor avskalling. I likhet med i de fleste andre idretter. Som fotball. Men her er det viktig at foreldrene følger med, og gir barna muligheter til å drive med andre ting enn svømming, sier sportslig leder Alexander Michelsen til avisen.

Glenn Cudmore har aldri lagt skjul på at han ser utover Norges grenser når han tenker svømming, og klubben ønsker også å være noe mer enn en lokal breddeklubb.

Michelsen avfeier at Cudmore er for streng.

– Nei, det føler vi ikke. Han er her for å gjøre en definert jobb, og klubbens styre har tatt et valg om at vi ønsker å bli en klubb som får fram aktive i norgestoppen. Glenn gir de beste et treningsopplegg som vil gi resultater. Og dersom de ikke er villige til å ofre så mye, så er det deres valg. Men da blir man heller ikke god.

Nyhetsarkiv

Linker

-

Seneste nyheter